Facebook

Twitter

کپی رایت 2019

مشاوره با وکلا: 09103501470

اینستاگرام

جستجو
منو
 

دعاوی امور حقوقی چیست و وکالت در امور خانواده چه شرایطی دارد؟

گروه وکلای آرتین > دعاوی خانواده  > دعاوی امور حقوقی چیست و وکالت در امور خانواده چه شرایطی دارد؟

دعاوی امور حقوقی چیست و وکالت در امور خانواده چه شرایطی دارد؟

دعاوی خانوادگی از مهمترین و شایع ترین موارد دعاوی موجود در دادگاهها و حوزه های قضایی شهرهای مختلف میباشد. از جمله این امور: طلاق توافقی طلاق یک طرفه ، حضانت فرزندان ، مطالبه مهریه ، تمکین ، استرداد جهیزیه ، نفقه و ….میباشد.

ما در اینجا به توضیحاتی هر چند مختصر برای شما عزیزان میپردازیم و در مقالات و پرسش و پاسخهای موجود در سایت نیز راهگشای سوالات و موارد مختلف خواهیم بود.

دعاوی امور حقوقی چیست و وکالت در امور خانواده چه شرایطی دارد؟

خانواده اولین و مهمترین نهاد اجتماعی است که هر فردی از بدو تولد با آن مواجه می شود. به طبع با رشد فرد، می تواند شکل این خانواده تغییر یافته و از خانواده پدری به خانواده زناشویی تغییر شکل دهد. به هر صورت، خانواده به هر شکلی که باشد مانند هر نهاد دیگری قوانین و مقرراتی دارد که اغلب افراد از بسیاری از این قوانین آگاه نیستند. چه بسا در هنگام بروز مشکلات احتمالی، با سردرگمی ناشی از این ناآگاهی مواجه شوند. قوانین خانواده نیز با توجه به امور حقوقی خانواده تدوین شده است.

 

امور حقوقی خانواده

چگونگی انجام طلاق توافقی و در مقابل آن، رجوع از طلاق ، قوانین مربوط به نفقه و تمکین، شرایط ملاقات طفل پس از طلاق, شرایط انفساخ نکاح، استرداد جهیزیه در صورت جدایی زوجین و قوانین مربوط به ازدواج مجدد و … همگی از مواردی هستند که حتی با احتمال صفر به وقوع طلاق بین طرفین باید از آن آگاه باشید.

وجود این قوانین در واقع اجازه تخلف از حدود خاص را از هرکدام از طرفین درگیر سلب می نماید. در مواردی نیز، قانون خود اجازه توافق خلاف قوانین را به زن و مرد می دهد که باید نسبت به تبصره های قوانین نیز آگاهی داشته باشید.

به طور کلی وجود این قوانین مربوط به امور خانواده، حمایت بی قید و شرط قانون را از فرد حتی در کوچکترین سطوح اجتماعی نشان می دهد. به خصوص که امروزه با تغییر روحیات زن و مرد، خانواده دیگر استحکام سابق را نداشته و با توجه به افزایش آمار طلاق در کشور، آگاهی از قوانین حمایتی اهمیت ویژه ای دارد.

وکالت امور حقوقی خانواده

بدیهی است که یک فرد به تنهایی قادر به تحقیق و شناسایی تمامی این قوانین است، چه بسا در برخی از موارد با توجه به نیاز روز جامعه، اصلاحاتی در قوانین اعمال می شود که اطلاع از تغییرات به روز نیز دشوار است.

از همین رو در هنگام بروز مسائل و مشکلاتی که نیاز به علم به مسائل حقوقی است، باید با مراجعه به وکلای با تجربه بتوانیم از تمامی حق و حقوق خود دفاع کنیم. وکالت حقوقی امور خانواده امروزه به یکی از زمینه های تخصصی حوزه وکالت و امور حقوقی تبدیل شده است و از این رو وکلای دانا و با تجربه ای در این زمینه پرورش یافته اند.

پیش از انتخاب هر وکیلی، شما لازم است تا حدودی به مشکل خود و راه حل های قانونی آن اشراف داشته باشید تا بتوانید از مهارت وکیل خود اطمینان یابید. در بخش های زیر مختصری درباره هر یک از امور حقوقی مربوط به خانواده توضیح داده ایم که مطالعه آن، خالی از لطف نیست.

وکیل امور حقوقی خانواده

داشتن وکیل در هر زمینه ای میتواند مسائل را به شکل بهتری کنترل کند. خصوصاً در امور حقوقی خانواده میتواند بهترین گزینه باشد. وقتی در یک خانواده مشکلی مانند دعوا و نزاع بین زن و شوهر به وجود می‌آید، و مسئله به ادامه ی زندگی مشترک ممکن نباشد، و اگر بعد از مراجعه به مشاور خانواده، اگر مشکل مرتفع نشد میتوانند با مراجعه به یک وکیل و مشاوره گرفتن از آن  به مسائل حقوقی خود را مسلط شوند.

12 دیدگاه

 • پانیذ محمدی
  پاسخ مهر 10, 1400 در 2:34 ق.ظ

  سلام میخوام طلاق بگیرم نه مهریه میخوام نه چیز دیگه فقط
  ماهی یه بار بچه هام رو ببینم

 • ناشناس
  پاسخ آبان 16, 1400 در 11:02 ب.ظ

  سلام برای گرفتن طلاق چه اقدامی باید انجام بدم؟

 • زینب کثیرلو
  پاسخ مهر 30, 1401 در 10:42 ب.ظ

  نامزدم میخادطلاقم بده طلاهام که خودش گرفته بوده فروخته ایامیتونم پسش بگیرم

 • زینب کثیرلو
  پاسخ مهر 30, 1401 در 10:44 ب.ظ

  نامزدم میخادطلاقم بده میزان نفقه ام دردوره ی نامزدی چقدره

 • sanabehruzi
  پاسخ آذر 9, 1401 در 9:42 ب.ظ

  سلام وقت بخیر مادر من مدارک هامو برداشته وبا شوهرم دعوا کردن شوهرم سر مادرمو شکسته و مادرم رفته شکایت کرده من چجوری میتونم رضایت بگیرم ومادرم هم راضی نمیشه برای رضایت

 • sanabehruzi
  پاسخ آذر 9, 1401 در 9:44 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  مادر من مدارک هامو برداشته نمیده و با شوهرم دعواکردن شوهرم سر مادرمو شکسته و مادرم شکایت کرده و رضایت نمیده چیکار کنیم ک رضایت بده

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره با تیم وکلای آرتین : 09103501470