Facebook

Twitter

کپی رایت 2019

مشاوره با وکلا: 09103501470

اینستاگرام

جستجو
منو
 

سریعترین راه طلاق + طلاق توافقی

گروه وکلای آرتین > دسته‌بندی-نشده  > سریعترین راه طلاق + طلاق توافقی

سریعترین راه طلاق + طلاق توافقی

سریعترین راه طلاق

در این مقاله میخواهیم راجع به سریعترین راه طلاق از طرف زن برای شما بگوییم که چگونه می باشد و راههای آن چیست و نقش وکیل در انجام طلاق از طرف زن برای سرعت بخشیدن به آن چیست.

امروزه با توجه به مشکلاتی که در زندگی بعضی از زوجین ایجاد می شود، تنها راه ممکن طلاق بوده تا دو نفر بتوانند به آرامش برسند و از نگرانی های مربوطه رهایی پیدا کنند.

یکی از مسائلی که قانون آن را پیش بینی کرده و بسیاری از زوجین تمایل به این نوع از طلاق هستند، طلاق توافقی است.

در حقیقت در طلاق توافقی زوجین به این نتیجه می رسند که با تفاهم یکدیگر و توافقی که بین انها می شود، از یکدیگر جدا شوند.

بهترین راه برای طلاق از طرف زن

معمولا در قراری که با یکدیگر گذاشته می شود، تمام مسائل حقوقی، مالی، مهریه و مسایل مربوط به حضانت فرزند قید شده و هر دو برگه مربطوه را امضا می کنند، تا بعدا نتوانند از نظر قانونی اعتراضی به آن داشته باشند.

البته این تفاهم نامه حتما باید به تایید دادگاه رسیده و دادگاه نیز معمولا توافق طرفین را محترم شمرده و در صورت وجود نداشتن ابهامات احتمالی، این تفاهم وجهه قانونی پیدا می کند.

آیا وکیل برای سریعتر کردن نتیجه طلاق میسر است

در حقیقت طلاق توافقی شرایط خاصی ندارد و همین که طرفین به این درک برسند که می خواهند بصورت توافقی از یکدیگر جدا شوند، کافی بوده. البته تعیین تکلیف برای موضوعات ذکر شده مثل مسایل مالی، مهریه، جهیزیه و علی الخصوص حضانت فرزندان از مواردی است که وجود ان در این توافق الزامی می باشد.

برای طلاق توافقی چه مدارکی لازم است؟

شناسنامه هر دو طرف به همراه کارت ملی یا کدملی و عقدنامه محضری ازدواج از مدارک لازم برای ثبت دادخواست طلاق توافقی است. البته در صورتی که به عقدنامه دسترسی ندارید، می توانید یک نسخه کپی آن را از محضری که عقد در آن جا ثبت شده تهیه نمایید. یکی دیگر از راههایی که کمی زمان بر است درخواست طلاق از طرف زن می باشد که در مقاله ای جدا به صورت کامل به آن پرداخته ایم.

همچنین مانند دیگر انواع طلاق، شرط عدم باردار بودن زوجه نیز باید رعایت شود، بنابراین مدرک الزامی دیگر، گواهی عدم بازداری زوجه است که باید توسط آزمایشگاه ذی الصلاح تایید شود.

 

سریعترین راه طلاق

سریعترین راه طلاق

راههای دیگر برای طلاق از طرف زوجه

در طلاق از طرف زوجه بر عکس طلاق از طرف زوج که مرد در آن می تواند بدون طرح و عنوان دلیل خاصی دادخواست طلاق خود را به دادگاه بدهد، زن می بایست مطابق قانون دلایل موجهی برای درخواست طلاق خود داشته باشد.

دلایل موجه برای طلاق سریع از طرف زوجه

  1. اگر ادامه زندگی مشترک برای زن موجب عسرو حرج یعنی تحقق تنگنا و تحمل سختی و دشواری گردد دادگاه می تواند زوج را مجبور به طلاق نماید.

موارد عسر و حرج زن جهت گرفتن طلاق

ترک کردن زندگی زناشویی مشترک توسط مرد حداقل به مدت 6 ماه متوالی و یا 9 ماه متناوب در مدت 1 سال بدون داشتن عذر موجه

اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر یا ابتلاء زوج به مشروبات الکلی در صورتی که به اساس زندگی خانواده خلل آورد و امتناع زوج از ترک نمودن آنها یا عدم امکان الزام کردن زوج به ترک در مدت زمانی که با تشخیص پزشک لازم است. در این حالت اگر مرد به تعهد خود عمل ننماید و یا پس از ترک، مجدداً به مصرف موارد فوق روی آورد با درخواست زن طلاق از طرف دادگاه انجام خواهد شد.

محکومیت قطعی مرد به حبس به مدت 5 سال یا بیشتر

ابتلاء زوج به بیماری های صعب العلاج روانی یا هر عارضه ای که زندگی زناشویی را مختل نماید.

  1. هرگاه زوج به مدت 4 سال غایب و مفقود الاثر باشد، زن می تواند در صورت اثبات این امر تقاضای طلاق نماید.
  2. طرفین عقد ازدواج می توانند هر شرطی که مخالف با ذات عقد نباشد را ضمن عقد ازدواج یا خارج از آن با یکدیگر توافق نمایند. بنابراین اگر شرط کنند که هر گاه شوهر زن دیگری اختیار نماید یا هر گاه شوهر بر علیه حیات زن سوء قصد کند یا سوء رفتاری داشته باشد که زندگی زن را غیر قابل تحمل نماید یا هر شرط دیگری، زن وکیل و وکیل در توکیل می شود و می تواند پس از اثبات موارد فوق و تحقق شرط در محکمه و صادر شدن حکم دادگاه خود را مطلقه سازد.

طلاق توافقی بهترین راه برای کسانی که وقت ندارند

اقدام برای سریعترین راه طلاق از طرف زن از دو روش ممکن است:

روش اول به این صورت است که زوجین شخصا بخواهند مراحل طلاق توافقی را طی کنند که مراحل آن به شرح زیر است:

  1. مراجعه به سامانه تصمیم ( سامانه نوبت دهی طلاق )، وارد کردن مشخصات شناسنامه ای و تعیین مرکز غربالگری مشاوره بسته به منطقه و محله موردنظر
  2. مراجعه به مرکز غربالگری موردنظر در زمان ذکر شده و ذکر دلایل طلاق
  3. معرفی آنها توسط مرکز غربالگری به یکی از مراکز مشاوره که زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند
  4. طی کردن جلسات مشاوره و اتمام آن که حداقل 45 روز و از 1 تا 5 جلسه به انتخاب زوجین به طول می انجامد
  5. دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق و ثبت آن در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
  6. دادخواست از دفاتر خدمات به دادگاه ارسال می شود و پس از اینکه رای دادگاه صادر شد، زوجین سه ماه فرصت دارند تا برای ثبت طلاق خود به دفاتر رسمی طلاق مراجعه کنند.

روش دوم ثبت طلاق توافقی، سپردن آن به یک وکیل با تجربه و متخصص در این زمینه است که معمولا از آن بعنوان سریع ترین راه طلاق از طرف زن یاد می شود.

استفاده از وکیل برای سرعت بخشیدن به طلاق باعث می شود تا مراحل ثبت طلاق به سرعت انجام شده و این زمان حدودا به 20 الی 30 روز کاهش می یابد.

 

همچنین نیاز است که تنها یک مرتبه برای امضای توافق نامه ها مراجعه کرده و باقی امور به وکیل سپرده می شود.

نکات مهم در زمینه سریعترین راه طلاق از طرف زن

دقت داشته باشید تا قبل از اینکه رای دادگاه صادر شود، در صورت پشیمانی هر یک از زوجین، رای طلاق توافقی توسط دادگاه ثبت نمی شود و بالطبع توافق نامه نوشته شده نیز از درجه اعتبار حقوقی ساقط می شود.

سخن پایانی

سریعترین راه طلاق از طرف زن بدون شک باید توسط وکیل گروه آریا دادیار صورت گیرد که با توجه به قانون هایی که بلد می باشد می تواند اینکار را برای شما سریع تر انجام بدهد و شما جهت مشاوره می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و سوال های خود را مطرح کنید و با وکیل خانواده صحبت کنید.

آیا زوج بدون حضور زوجه می تواند طلاق توافقی را ثبت کند؟

از نظر قانونی اگر زن از طلاق توافقی خود پشیمان شود، مرد می تواند بدون حضور او در دفاتر طلاق حاضر شده و طلاق را ثبت کند.

اما در عمل معمولا دفاتر طلاق اجازه ثبت طلاق بدون اینکه زوجه حضور نداشته باشد را نمی دهند.

گروه وکلای آرتین با بهره مندی از بهترین وکلای تهران در زمینه طلاق، می تواند سریع ترین راه طلاق توافقی را به شما عزیزان نشان داده و با دریافت وکالت پرونده طلاق توافقی، بدون حضور شما امور پرونده را برعهده گرفته و در کمترین زمان شما را به خواسته مورد نظر برساند.

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

مشاوره با تیم وکلای آرتین : 09103501470