Facebook

Twitter

کپی رایت 2019

مشاوره با وکلا: 09103501470

اینستاگرام

جستجو
منو
 

دعاوی حقوقی چیست و حل و فصل آن چگونه است؟

گروه وکلای آرتین > دعاوی حقوقی  > دعاوی حقوقی چیست و حل و فصل آن چگونه است؟

دعاوی حقوقی چیست و حل و فصل آن چگونه است؟

حقوق ماهیتی متفاوت از ریاضیات دارد و صحت یک نظریه به آسانی قابل سنجش نیست و گاه به سختی میشود یک نظر را به نظر دیگر ترجیح داد و قوانین هر روزه دست خوش تغییر هستند بنابراین دانستن آخرین مصوبات و به ویژه تفسیر آنها که بعضا مدتها طول میکشد از اهمیت به سزایی برخوردار است.ما در اینجا به زبانی ساده سعی در روشن شدن ذهن شما عزیزان داریم:

دعاوی حقوقی چیست؟

دعاوی که وقوع تعداد بسیاری از آنها به علت عدم آگاهی و توجه خود شخص رخ می دهد و در بیشتر موارد نیز به زیان وی پایان می یابد.
در صورتی که استفاده از وکیل خوب و استفاده از دانش و تجربه وی میتواند از بسیاری صدمات مالی و روانی پیشگیری کند.

امروزه قسمت بزرگی از دعاوی  که در کشور مطرح است در زمینه حقوقی میباشد.

حتی قبل از طرح دعوی نیز مشاوره با وکیل میتواند از وقوع بسیاری از پیش آمدها که ممکن است در جریان دادرسی به زیان شخص تمام شود، جلوگیری می کند.

انواع دعاوی حقوقی

همان طور که اطلاع دارید دعاوی حقوقی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند ولی در عین حال مشکلات حقوقی به طور کلی قابل پیشگیری می باشند.
به عنوان مثال اگر شما قصد خرید یا فروش خانه ای را دارید و بخواهید بدون مشورت با وکیل و با اعتماد به قرارداد های پر ایراد بنگاه های املاک قرارداد را امضا کنید و در صورتی که طرف معامله انسان شریفی نباشد و یا به دلیل مشکلات شخصی با شما درگیر شود و نتواند از عهده انجام تعهدات لازم نسبت به شما بر آید ، شما بی دلیل متضرر خواهید شد و شما با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

لازم به ذکر است که در برخی از مواقع شخص برای به سرانجام رساندن یک دعوای حقوقی سالها تلاش کرده و در نهایت نتیجه ای نگرفته و یا متاسفانه مبالغ هنگفتی نیز به وکیل داده اما باز هم به نتیجه مطلوب نرسیده اند.

در نتیجه مطمئنا پیشگیری بهتر از درمان میباشد.

عموم اختلافات موجود در جامعه حقوقی هستند بدین معنا که در دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف قابل رسیدگی و حل و فصل می باشند. در این گونه دعاوی عموما تعمدی مشاهده نمی شود.
نباید فراموش کرد که اصولا دعاوی حقوقی بسیار تخصصی و حرفه ای بوده و دقت نظر و تجربه ی ویژه ای را می طلبد و نباید به این دعاوی ساده انگارانه نگاه کرد و با سهل انگاری و به طور غیر حرفه ای با آن روبرو شد، چه در مقام طرح دعوی و چه در مقام دفاع.

بنابراین چگونگی مطرح شدن دادخواست و ایرادات شکلی و ضمائم و هزینه های آن و همینطور چگونگی طرح دفاع ماهیتی نیاز به دانش حقوقی آیین دادرسی مدنی و فنون لایحه نویسی و تبادل لوایح دارد.

لذا در این زمینه ما تصمیم گرفتیم علاوه بر وکلای مجرب از یک کارشناس ارشد حقوقی نیز جهت نظارت بر لوایح و دادخواست ها استفاده نماییم که قبل از طرح هر دادخواست و یا تقدیم لوایح دفاعیه تمامی نکات حقوقی بارها بررسی شده و به صورت جدی و موشکافانه بازبینی گردد سپس هزینه های دادرسی پرداخت شده و ثبت در دادگاه شوند.

بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده ” گروه وکلای آرتین “این آمادگی را دارد که در تمام حوزه های حقوقی مشاوره ای قوی به هموطنان عزیز ارائه نماید تا بدین سان شخص، نیمی از راه موفقیت در پرونده را طی کند.

2 دیدگاه

 • زهره
  پاسخ دی 28, 1399 در 3:55 ق.ظ

  سلام
  من بصورت انلاین یک لباس ب مبلغ ۲۸۰۰۰۰۰خریداری کردم ک شرط خرید این بود ک اگر لباس سایز نبود پس بگیرن ک بعد از تحویل لباس کوچیک بود و کیفیتی ک هم گفته بودند رو نداشت بعد اینکه بهشون گغتم زیر شرطشون زدن و قبول نکردن و بنده رو بلاک کردن
  میخواستم ببینم میتونم ازشون شکایت کنم
  بنده تهرانم ایشون خرم اباد و ۴روز از معامله میگذره

 • ناشناس
  پاسخ خرداد 24, 1401 در 1:03 ب.ظ

  خیار غبن دارید

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره با تیم وکلای آرتین : 09103501470